innowacyjna technologia

         W wyniku realizacji projektu pn. „Wdrożenie innowacyjnej technologii przegród nadbudów w oparciu o lekki szkielet drewniany”,  realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014 – 2020, Działanie 3.2 „Wsparcie wdrożeń wyników prac B+R", Poddziałanie 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne" wdrożono do oferty przedsiębiorstwa innowacyjną technologię  przegród nadbudów w oparciu o lekki szkielet drewniany, dzięki czemu powstała nowa usługa wykonywania nadbudowy budynków w oparciu o szkielet drewniany.

                                     Oferta sprzedaży 

Przegrody przeciwpożarowe dla domów pasywnych i energooszczędnych w technologii prefabrykowanych ścian w konstrukcji drewnianej.

Ściany i stropy przeciwpożarowe o wytrzymałości ogniowej 2 godzin na potrzeby zabudowy wielorodzinnej, modułowej i szeregowej.

Budujemy domy pasywne i energooszczędne, które zapewniają mieszkańcom wysoki komfort cieplny przez cały rok bez konieczności zastosowania tradycyjnego ogrzewania lub klimatyzacji. Oznacza to, że zimą nasz dom będzie ciepły, a latem chłodzony. Jednocześnie koszt ogrzewania będzie wielokrotnie niższy od tradycyjnego. W naszych domach stosujemy najnowocześniejsze systemy: ogrzewania opartego na technologii INFRARED, wentylacji mechanicznej z wymianą ciepła, pozyskiwania energii ze słońca, biologicznego oczyszczalnia ścieków oraz inteligentnego zarządzania całym domem. Zastosowanie tych wszystkich rozwiązań czyni nasz dom całkowicie ekologiczny, wyjątkowo ekonomiczny, estetyczny i zdrowy.

Technologia budowy w prefabrykowanym szkielecie drewnianym jest błyskawiczna. Budownictwo prefabrykowane w Polsce nadal jest nowością, a nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w tej nowoczesnej technologii.

Technologia szkieletu drewnianego bardzo popularna w Skandynawii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii zwana też technologią skandynawską lub niemiecką (nie mylić z mało uprzemysłowioną technologią kanadyjską).

Istota technologii

Istotą technologii jest szkielet drewniany jako elementem nośny wypełniony wełną mineralną, od wewnątrz wykończony płytą G-K malowaną lub tapetowaną (w łazience glazurą), a od strony elewacji zamknięty panel obustronnie jest dodatkowo ocieplony i wykończony tynkiem mineralnym, szalówką lub cegłą klinkierową.

Proces produkcji

Produkcja domu dzieli się na trzy etapy:

lub "pod klucz" 

Więcej informacji pod numerem: +48 690 616 416