O technologii

Pasywne domy PREFABRYKOWANE

Budowa domów pasywnych i energooszczędnych w technologii prefabrykowanych ścian w konstrukcji drewnianej.

Budujemy domy pasywne i energooszczędne, które zapewniają mieszkańcom wysoki komfort cieplny przez cały rok bez konieczności zastosowania tradycyjnego ogrzewania lub klimatyzacji. Oznacza to, że zimą nasz dom będzie ciepły, a latem chłodzony. Jednocześnie koszt ogrzewania będzie wielokrotnie niższy od tradycyjnego. W naszych domach stosujemy najnowocześniejsze systemy: ogrzewania opartego na technologii INFRARED, wentylacji mechanicznej z wymianą ciepła, pozyskiwania energii ze słońca, biologicznego oczyszczalnia ścieków oraz inteligentnego zarządzania całym domem. Zastosowanie tych wszystkich rozwiązań czyni nasz dom całkowicie ekologiczny, wyjątkowo ekonomiczny, estetyczny i zdrowy.

Technologia budowy w prefabrykowanym szkielecie drewnianym jest błyskawiczna. Budownictwo prefabrykowane w Polsce nadal jest nowością, a nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w tej nowoczesnej technologii.

Technologia szkieletu drewnianego bardzo popularna w Skandynawii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii zwana też technologią skandynawską lub niemiecką (nie mylić z mało uprzemysłowioną technologią kanadyjską).

Istota technologii

Istotą technologii jest szkielet drewniany jako elementem nośny wypełniony wełną mineralną, od wewnątrz wykończony płytą G-K malowaną lub tapetowaną (w łazience glazurą), a od strony elewacji zamknięty panel obustronnie jest dodatkowo ocieplony i wykończony tynkiem mineralnym, szalówką lub cegłą klinkierową.

Proces produkcji

Produkcja domu dzieli się na trzy etapy:

lub "pod klucz" Na całym świecie obserwujemy trend polegający na stosowaniu technologii i materiałów ekologicznych oraz energooszczędnych. Posiadanie domów ekologicznych w dzisiejszych czasach staje się modą. Domy w technologii prefabrykowanej konstrukcji drewnianej są nowoczesne, estetyczne, energooszczędne i bardzo szybkie w budowie. 

Wiele osób aby zaoszczędzić na ogrzewaniu zarówno pomieszczeń jak i wody montuje na swoich domach panele słoneczne, alternatywne źródła pozyskiwania energii wykorzystujące ogniwa fotowoltaiczne oraz fale podczerwone (INFRARED). 

W celu obniżenia kosztów eksploatacji budynku często decydujemy się na własne ujęcia wody oraz przydomowe oczyszczalnie ścieków. Unia Europejska bardzo popiera takie budownictwo, umożliwiając inwestorom uzyskanie preferencyjnych kredytów, dotacji i dofinansowań. 

Zastosowanie wszystkich tych rozwiązań pozwala stworzenie niemal autonomicznych budynków co w najbliższym czasie stanie się normą. Nawiązując współpracę z naszą firmą możemy to osiągnąć już teraz, oszczędzając na eksploatacji budynków nawet 10-krotnie. 

Nowoczesny System ogrzewania podłogowego budynków 

Maty Grzewcze ecoheatpro

Projektowanie i montaż ogrzewania opartego na technologii wykorzystującej maty, w których elementem grzewczym jest mieszanina włókien węglowych i pasty karbonowej

Podstawową różnicą pomiędzy ogrzewaniem tradycyjnym, czyli konwekcyjnym, a ogrzewaniem podczerwienią jest to, iż w ogrzewaniu konwekcyjnym ogrzewa się powietrze w pomieszczeniu, natomiast w systemie ogrzewania ecoHEATpro nagrzewa się przedmioty, nie wywołując ruchu powietrza. To źródło zdrowego ciepła, biologicznie optymalnego dla naszego organizmu. Promieniowanie podczerwone emitowane z maty grzewczej ma taką samą długość fali jak promieniowanie naszego ciała, więc przyjmuje je ono jako własne. Efekt jest taki że odczuwamy komfort cieplny przy relatywnie niższej temperaturze powietrza w pomieszczeniu, jest to zdrowe dla organizmu i zużywamy zdecydowanie mniej energii na ogrzewanie.