ERGODOM 1.03

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image


ERGODOM 1.03

Dom parterowy z salonem połączonym z jadalnią i otwartą kuchnią wraz ze spiżarnią, trzema sypialniami - w tym jedną z własną łazienką i garderobą. Ponadto do dyspozycji mieszkańców jest jeszcze jedna łazienka, mała garderoba oraz pomieszczenie techniczne. Dach dwuspadowy o nachyleniu 20°.


Podstawowe informacje

Metraż: 125 m²

Kondygnacje: 1

Pokoje: 4

Łazienki+toalety: 2

Kąt nachylenia dachu: 20°

Garaż: nie

Wysokość budynku 4 m

Rzut parteru

O TECHNOLOGII

Budowa domów pasywnych i energooszczędnych w technologii prefabrykowanych ścian w konstrukcji drewnianej.

Budujemy domy pasywne i energooszczędne, które zapewniają mieszkańcom wysoki komfort cieplny przez cały rok bez konieczności zastosowania tradycyjnego ogrzewania lub klimatyzacji. Oznacza to, że zimą nasz dom będzie ciepły, a latem chłodzony. Jednocześnie koszt ogrzewania będzie wielokrotnie niższy od tradycyjnego. W naszych domach stosujemy najnowocześniejsze systemy: ogrzewania opartego na technologii INFRARED, wentylacji mechanicznej z wymianą ciepła, pozyskiwania energii ze słońca, biologicznego oczyszczalnia ścieków oraz inteligentnego zarządzania całym domem. Zastosowanie tych wszystkich rozwiązań czyni nasz dom całkowicie ekologiczny, wyjątkowo ekonomiczny, estetyczny i zdrowy.

Technologia budowy w prefabrykowanym szkielecie drewnianym jest błyskawiczna. Budownictwo prefabrykowane w Polsce nadal jest nowością, a nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w tej nowoczesnej technologii.

Technologia szkieletu drewnianego bardzo popularna w Skandynawii, Niemczech, Austrii i Szwajcarii zwana też technologią skandynawską lub niemiecką (nie mylić z mało uprzemysłowioną technologią kanadyjską).

Istota technologii

Istotą technologii jest szkielet drewniany jako elementem nośny wypełniony wełną mineralną, od wewnątrz wykończony płytą G-K malowaną lub tapetowaną (w łazience glazurą), a od strony elewacji zamknięty panel obustronnie jest dodatkowo ocieplony i wykończony tynkiem mineralnym, szalówką lub cegłą klinkierową.

Proces produkcji

Produkcja domu dzieli się na trzy etapy:

  • Produkcja paneli ścian, stropu i dachu domu w fabryce na nowoczesnych liniach produkcyjnych.

  • Załadunek gotowych paneli na ciężarówki, transport na budowę i sukcesywny rozładunek na budowie.

  • Montaż budynku z gotowych paneli oraz wykończenie w standardzie " deweloperskim"

lub "pod klucz"